WYCIECZKA

TEATR I TRAMPOLINY…

8 stycznia uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami wybrali się do Lublina. Pierwszym z punktów wycieczki była wizyta w Teatrze Muzycznym i obejrzenie musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza”. Celem wizyty w teatrze było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki. Wielokrotnie bywaliśmy w teatrze, ale ten wyjazd był wyjątkowy. Pierwszy raz uczniowie mieli możliwość obejrzenia musicalu. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyła się orkiestra, która miała swoje miejsca siedzące pod sceną. Nowością dla młodych widzów były przerwy między aktami, które mieli możliwość  spędzić w kawiarence lub na rozmowach o tym, co zobaczyli. Niektórzy z nas wykorzystali ten czas także na nawiązywaniu nowych znajomości.
Powieść  „Ania z Zielonego Wzgórza napisana przez L.M. Montgomery jest jedną z ulubionych lektur szkolnych wśród uczniów, dlatego też na wyjazd zgłosiło się 60 uczniów. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (śnieg, mróz i ślisko) podróż do Lublina minęła nam bardzo szybko. W tetrze byliśmy wcześniej niż planowaliśmy, dlatego mieliśmy czas na zwiedzenie budynku teatru.
Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” z muzyką Zbigniewa Karneckiego przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, bo ma wiele zalet: wspaniałą muzykę, teksty, przy których można się i wzruszyć i pośmiać. Musical jest zabawny, obfity w komediowe wręcz dialogi i sceny, ale odnajdziemy w nim także rozważania nad sensem życia, poszukiwaniem przyjaźni i miłości, dobrocią, tolerancją.
Wszyscy pięknie reprezentowali naszą szkołę wyróżniając się na tle innych strojem oraz kulturą osobistą.
Kolejnym miejscem do którego udaliśmy się w Lublinie był park trampolin i rozrywki Strefa Wysokich Lotów. Mieliśmy tam możliwość zabawy na największej trampolinie sportowej, w olbrzymich basenach z gąbkami. Stoczyliśmy kilka pojedynków z belką, spacerowaliśmy po podłodze wybijającej i ścieżce akrobatycznej. Ćwiczyliśmy także wsady piłką do kosza. Odważniejsze osoby wspinały się po ściance wspinaczkowej a na jej końcu spadały do basenu z piankami. Uczniowie i opiekunowie efektywnie spędzili tu czas i świetnie się bawili.
Ostatnim punktem programu był obiad, który szybko zniknął ze wszystkich talerzy.

« 1 z 2 »