Sukcesy naszych uczniów

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

SUKCES OLIWKI

Oliwia Socha wzięła udział w kolejnym już, powiatowym konkursie matematycznym dla klas III MiMak 2017, do którego zakwalifikowała się z maksymalną liczbą punktów (25). Tym samym wzięła udział w finale tego konkursu, który odbył się 23 maja 2017r. Do konkursu przystąpiło 140 uczniów, tytuł laureata zdobyło 41. Wśród nich znalazła się również Oliwka uzyskując 21 punktów na 25 możliwych do zdobycia. Jesteśmy dumni z sukcesu naszej uczennicy.

SUKCES ALEKSANDRA

Aleksander Fus w tym roku szkolnym reprezentował naszą szkołę w przedmiotowym konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego. Konkurs składał się z trzech etapów i obejmował zadania ze słuchania, czytania, gramatyki, komunikacji z elementami kultury. W trzecim etapie było również zadanie  w którym uczniowie musieli wykazać się umiejętnością pisania e-maila do kolegi lub koleżanki z Anglii w którym opisywali najlepszy dzień swojego życia. Drugą część trzeciego etapu stanowiła rozmowa ucznia z przedstawicielem komisji konkursowej. Aleksander świetnie zaprezentował się podczas wszystkich etapów konkursu i uzyskał tytuł laureata przedmiotowego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

KONKURS YOUNG CHAMPIONS OF ENGLISH

Aleksander wraz z Julia Ponieważ reprezentowali szkołę w X Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Young Champions of English”. Aleksander zdobył wyróżnienie.

SUKCES JULKI

Julia Karczmarczuk dzielnie reprezentowała naszą szkołę w przedmiotowym konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego w dwóch etapach. Do awansu do trzeciego etapu zabrakło jej niewiele. Julia jest uczennicą klasy czwartej 🙂 Co się nie udało w pierwszym konkursie – udało się w innym. Julia wraz z koleżanką z klasy Emilią Pomarańską wygrały eliminacje szkolne do konkursu CLICKONMANIAC  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych organizowanego przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing. Dziewczyny wytrwale poszerzały swoją wiedzę i dotarły do trzeciego etapu – finału, w którym musiały wykazać się znajomością gramatyki i słownictwa na wysokim poziomie. Julia została Laureatem tego konkursu na poziomie STARTER. Emilii do szczęścia zabrakło kilku punktów.

KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

Drużyna naszej szkoły w składzie Zuzanna Mioduna, Julia Ponieważ i Emilia Pomarańska wzięła udział w III Drużynowym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Swój udział w konkursie zgłosiło 16 drużyn i tyle samo pojawiło się 30 maja w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.  Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch etapach.  W pierwszym etapie uczestnicy musieli udzielić 50 poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące kultury oraz obyczajów Wielkiej Brytanii. Natomiast drugi etap składał się z quizów, ćwiczeń praktycznych, rozpoznawania budynków typowych dla Wielkiej Brytanii oraz sławnych Brytyjczyków. Nasza drużyna zajęła bardzo dobre 8 miejsce.

KONKURS I’M GOOD AT ENGLISH

5 czerwca okazję do popisania się znajomością języka angielskiego mieli uczniowie klasy trzeciej. Filip Dobromilski, Dagmara Skrzyńska, Natalia Zychowicz, Bartosz Wróbel oraz Wiktoria Gał zmagali się z testem konkursowym podczas V edycji Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego „I am good at English” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie. test sprawdzał znajomość słownictwa, zasad gramatycznych oraz wybranych informacji z kultury krajów Wielkiej Brytanii. Filip Dobromilski zdobył wyróżnienie.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy spędzili wiele czasu na przygotowaniach do konkursu. Gratulujemy sukcesu nagrodzonym. Wszystkim życzymy wielkich sukcesów w kolejnych latach.  Good luck:)

 

Poprzedni

Następny

Dodaj komentarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 112
W tym tygodniu: 1260
Łącznie: 1188036
Kontakt
Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Zawadzie
  • Zawada 46 22-400 Zamość
  • 84 616 80 24
  • zawadasp@o2.pl