Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego.

W dniu 23 września  uczniowie naszej szkoły wybrali Radę Samorządu Uczniowskiego.  Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, uzyskując przewagę 5 głosów została Wiktoria Kłoda z klasy VII, zastępcą Klaudia Kasprzak z klasy VIII, skarbnikiem Emil Dunal z klasy VI,  a sekretarzem  Zychowicz Natalia z klasy VII. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Dawid Czop, Gabriela Ochmańska, Natalia Szczerba i Krzysztof Warchoł.

SAMORZĄDY KLASOWE:

Klaudia Kasprzak
Kinga Waga
Szymon Hamerla

SAMORZĄD UCZNIOWSKI TWORZĄ WSZYSCY UCZNIOWIE SZKOŁY!

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

Wrzesień to czas, w którym wybieramy nie tylko samorządy klasowe ale także Radę Samorządu Uczniowskiego. Jeżeli jesteś duszą społecznika i chciałbyś działać aktywnie na rzecz społeczności szkolnej – zgłoś swoją kandydaturę! Należy przygotować specjalny plakat wyborczy zawierający kilka informacji o kandydacie oraz o planowanych pomysłach.
Kandydatury można zgłaszać do środy 23 września do Pani Grażyny Firek. Wybory odbędą się 24 września – natomiast dzień później poznamy nowo wybraną Radę Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim kandydatom życzymy odwagi i zapału do pracy! Pamiętajmy, że aktywny udział w wyborach to świetna lekcja demokracji i aktywności społecznej. Praca w Samorządzie Uczniowskim to także przestrzeń do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, okazja do zdobywania doświadczeń, umiejętności organizacyjnych, komunikacyjnych, współpracy z uczniami innych klas. To pole do realizowania własnych pomysłów i projektów – wiemy już, że takich nie brakuje. Czekamy na kandydatury uczniów!

WYBORY

Rady Samorządu Uczniowskiego

odbędą się 24.09.2020r.

Kandydaci:

Klaudia Kasprzak kl. VIII

Kinga Waga kl. VIII

Bartosz Wróbel kl. VII

Zychowicz Natalia kl. VII

Kłoda Wiktoria kl. VII

Emil Dunal kl.VI

Bździuch Martyna kl.VI

Hubert Suplicki kl. V

Michał Kusy kl. V

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI SU

12 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste spotkanie w Świetlicy w Mokrem przedstawicieli Samorządów Szkolnych wraz z opiekunami oraz przedstawicielami Młodzieżowej Rady Gminy. Naszą szkołę reprezentowała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Klaudia Kasprzak z opiekunem Panią Grażyną Firek. Na spotkaniu omówiona została praca samorządów szkolnych, sukcesy i problemy, które towarzyszą nam na co dzień. Na zakończenie spotkania życzenia złożył zebranym Pan Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość.

MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się mikołajki szkolne. Tego dnia Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci przebywające w naszej placówce. Głównym celem mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich słodkimi prezentami. Samorząd szkolny przy współpracy z wychowawcami, dyrekcją oraz rodzicami aktywnie włączył się w przygotowanie tego dnia. Akcja odbyła się bardzo sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Motywem przewodnim był strój Świętego Mikołaj i już od samego rana witali nas pomocnicy Mikołaja, Śnieżynki, renifery, a nawet choinki. Następnie pojawił się długo wyczekiwany Święty Mikołaj w asyście Śnieżynki. Udał się do poszczególnych klas, witał się z dziećmi, nie kryjąc radości, jak bardzo cieszy się, że je widzi. Dzieci były zachwycone bardzo cieszyły się, klaskały. Mikołaj rozdał prezenty i każdy uczeń zaśpiewał mu piosenkę, powiedział wierszyk lub dowcip. Na koniec były wspólne zdjęcia z Mikołajem, podziękowania i zaproszenie go za rok.

« 1 z 2 »

ANDRZEJKI

Od wieków w noc świętego Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej  – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnie, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole 25.11.2019 roku w godzinach 16.00-19.30 odbyła się zabawa andrzejkowa, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, którą uatrakcyjniły przeboje muzyki współczesnej. Uczniowie kultywując tradycje związane  z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą, woskiem, ciasteczkami z wróżbą przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Dodatkową atrakcją w ramach poczęstunku była pizza, którą wszyscy ze smakiem zjedli. Następnie wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, na której Przewodnicząca Szkoły w imieniu całej żeńskiej społeczności złożyła życzenia wszystkim chłopcom. Były dedykacje, wspólne tańce, zabawy oraz poczęstunek:).

NOWY OPIEKUN SAMORZĄDU SZKOLNEGO.

W dniu 9 września  2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory opiekuna Samorządu Szkolnego. W tajnym głosowaniu uczniowie spośród  8 kandydatów  wybrali  panią Grażynę Firek. W dniu 16 września  uczniowie naszej szkoły wybrali Radę Samorządu uczniowskiego.  Przewodniczącą Samorządu uczniowskiego, uzyskując zdecydowaną większość głosów została Klaudia Kasprzak z kl. VII zastępcą Gał Wiktoria z kl. VI, skarbnikiem Paweł Bździuch z kl. VIII, a sekretarzem  Zuzanna Wiatrowska z kl. VII. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Oliwia Łuszczak, Paweł Sławiński, Dagmara Skrzyńska. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że będą godnie reprezentować społeczność uczniowską:)

SAMORZĄDY KLASOWE:

Patrycja Urbańska
Patrycja Twarogowska
Paweł Bździuch

SAMORZĄD UCZNIOWSKI TWORZĄ WSZYSCY UCZNIOWIE SZKOŁY!