GANG SŁODZIAKÓW

KONKURS BIEDRONKI PROMUJĄCY CZYTELNICTWO

Nasza szkoła wzięła  udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. W każdej klasie odbyły Dni Głośnego Czytania w czasie których zaproszeni goście ( klasa I  – pan leśniczy,  klasa III – pani stomatolog,  klas II -rodzice) zapoznawali z przygodami Gangu Słodziaków. Rodzice uczniów klasy II  posłuchali pięknego czytania w wykonaniu swoich dzieci. Każdy uczeń  otrzymał kartę czytelniczą na naklejki, która miała  inspirować do codziennego czytania. Ideą karty było  zebranie 21 naklejek. Nauczyciele przyznawali naklejkę, za potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na czytanie. Miało  to zmotywować najmłodszych nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytelniczej.
Dnia 18 X 2018r. w klasie I został zorganizowany Dzień Głośnego Czytania, na który zostali zaproszeni uczniowie klasy II i III (55 osób) .Honorowym gościem był pan leśniczy. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o jego pracy, jak również wzięli udział w rozwiazywaniu zagadek- Czy wiesz jaki to zwierz?-rozpoznawanie zwierząt po wyglądzie sierści. W klimat lasu wprowadził ich utwór muzyczny „Odgłosy lasu”. Następnie pan leśniczy w interesujący sposób przeczytał opowiadanie  o sowie Zosi, która rozstrzygnęła problem zaginionego pierścionka. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania.
Dzień Głośnego Czytania w klasie II poprzedzony został przygotowaniem zaproszeń na tą uroczystość.  W zaproszeniu była informacja, że tym razem „Mały” czyta „Dużemu”  w podziękowaniu za wszystkie baśnie, które rodzice przeczytali podczas cotygodniowych spotkań , gdy dzieci były w oddziale przedszkolnym. W dniu poprzedzającym spotkanie dzieci wykonały ilustracje do znanych im już przygód Gangu Słodziaków oraz otrzymały fragmenty książki R. Piątkowskiej „Zajęczyca Zuzia”  do przygotowania się w pięknym czytaniu. W dniu 19.10.2018 o godzinie 8. 00 przybyli goście usiedli na przygotowanych krzesełkach, a dzieci na dywanie i zaczęło się głośne czytanie. Wszyscy z uwagą słuchali, a później opowiadali o tym, co było śmiesznego, a co pouczającego. Dzieci zauważy, że należy sobie pomagać. Rodzice, że nie można we wszystkim wyręczać dzieci, bo nie nauczą się samodzielności. Na podsumowanie pracowano w grupach  goście:dzieci nad przygotowaniem fartuszka i wypisaniem na kieszonce w formie serca sposobów pomagania innym. W spotkaniu uczestniczyło 14 rodziców,1 babcia i 22 dzieci.
Dzień Głośnego Czytania w klasie III odbył się w dniu 17.10.2018 r o godzinie 9.00.Klasę odwiedziła pani doktor stomatolog. Z wielką przyjemnością przeczytała uczniom fragment przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii, a następnie rozmawiali z panią doktor o bezpiecznych i niebezpiecznych zabawach oraz o pierwszej pomocy, która jest bardzo ważna jeśli ktoś ulegnie wypadkowi. Spotkanie zakończyło się pracą  samodzielną uczniów z tekstem oraz w kartach pracy. Uczniowie pięknie podziękowali pani doktor za odwiedziny  i wręczyli kwiatki.

« 1 z 3 »