AKCJA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

PODSUMOWANIE AKCJI ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Dużym Samorządem Uczniowskim zakończyło akcję zbiórki karmy dla kotów i psów, Akcja trwała dwa miesiące i objęła swoim zasięgiem całą szkołę wraz z oddziałami przedszkolnymi.
Ogółem zebrano 45,45 kg karmy. W tym: karmy suchej dla kotów 6,25 kg.; karmy mokrej 6,55kg oraz 22,50 kg. karmy suchej dla psów i 10,65 mokrej dla psów
Zebrana ilość pożywienia dla zwierząt niech będzie wyznacznikiem ogromnej wrażliwości dzieci i uczniów naszej szkoły na los kotów i psów w potrzebie.
W trakcie akcji doszło do pewnego incydentu losowego. W obrębie naszej szkoły, a dokładnie na boisku szkolnym, przybłąkał się bezdomny piesek. Był bardzo wycieńczony i zaniedbany. Dzięki zebranej karmie i zaangażowaniu grupy uczniów oraz Pana Tomasza Mocha, piesek został zaopatrzony i bezpiecznie przewieziony do zamojskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Podjęcie takiej inicjatywy jest dowodem na gotowość niesienia pomocy przez naszych uczniów w praktyce.
Dziękujemy Wszystkim za wzięcie udziału w akcji!
KAŻDY Z WAS OKAZAŁ WIELKIE SERCE !!!!!
Karma zostanie przekazana osobie prowadzącej przydomowe schronisko.