Osiągnięcia sportowe

Zawody sportowe

W dniu 20 września 2017 na obiektach OSIRU w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Gminy  Zamość w lekkoatletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych .Naszą szkołę reprezentowało 47 uczniów (17 dziewczynek i 30 chłopców),których do zawodów lekkoatletycznych  przygotowali nauczyciele : Jolanta Kruk, Małgorzata Wandzak i Tomasz Moch. Młodzi sportowcy rywalizowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych  biegowych i technicznych. Do biegowych : zaliczano dystanse na 60m,100m,300m, natomiast technicznych : rzut piłeczką palantową i skok w dal z rozbiegu. Możemy się pochwalić że uczniowie łącznie zdobyli 11 medali ( w tym 5 złotych, 5 srebrnych  i 1 brązowy) w konkurencjach biegowych na 60m i 300 oraz skoku w dal .Mistrzami Gminy Zamość  królowej sportu lekkoatletyce  zostali  uczniowie klasy pierwszej: Oliwia Głąb dwukrotnie w biegu na 60m i skoku w dal, uczniowie klasy trzeciej Martyna Bździuch na dystansie 300m oraz Błażej Duda na 60m i skoku w dal , wicemistrzami gminy zostali : Hubert Waga w skoku  w dal, Sebastian Ordyniec w biegu na 60m i w  skoku w dal, Filip Stefański w skoku w dal, Kacper Ordyniec na 300m i na niższym stopniu podium była Amelia Dobromilska w skoku w dal klasy pierwszej. Życzymy dalszych sukcesów.