DZIEŃ KOBIET

8 marca w naszej szkole bardzo uroczyście świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia żadna z kobiet, pań, dziewcząt i dziewczynek nie przemknęła korytarzem niezauważalna. Natomiast z ust chłopców, kolegów, panów padały bezustannie jakże dźwięczne słowa: Wszystkiego najlepszego. Niby dwa proste wyrazy, ale sprawiły, że każda kobieta i mała, i duża czuły się wyjątkowo.

Z tej okazji nasi najstarsi koledzy wraz z panami Tomaszem Mochem i Cezarym Gomułką przygotowali przedstawienie, podczas którego wyjaśnili do czego potrzebne między innymi im są kobiety (żeby rano budzić, szykować drugie śniadanie, przyszywać guziki, sprawdzać czystość uszu i szyi, opatrzyć ranę itp…)i dali wskazówki jak stać się kobietą idealną. W tej pełnej humoru części artystycznej przedstawili obrazek obyczajowy, gdy żona wyjeżdża na tydzień, a mąż pełen nadziei na słodkie nieróbstwo odkrywa, że gdyby nie kobieta, chodziłby głodny, brudny, nieszczęśliwy, bezsilny… I mimo, że kobieta zmienną jest, to nie wyobrażają sobie życia bez niej.

Kobieta to siostra, koleżanka, przyjaciółka, jakaś pani na ulicy, urzędniczka,pani w szkole, pielęgniarka, sprzedawczyni, żona, babcia, Krysia, Agnieszka, Monika i każda inna…

Na zakończenie  wszyscy usłyszeli Sto lat!!!, a uczniowie oddziału VI wręczyli własnoręcznie zrobione prezenty.

Po przepięknym występie wszyscy rozeszli się do klas, gdzie świętowali ten dzień.

SAM_3408