PROJEKT EDUKACYJNY: TYDZIEŃ EKOLOGICZNY.

motylek_gif[1]     PROJEKT EKOLOGICZNY:

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W NASZEJ SZKOLE

W dniach 22- 29 kwietnia w naszej placówce został zrealizowany projekt edukacyjny: „Tydzień ekologiczny w szkole”. Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich działań  była pani Arleta Psiuk, w realizację projektu włączyła się cała społeczność uczniowska, a także nasze przedszkolaki. Realizując  ten tydzień kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz  przeciwdziałania uzależnieniom.  Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W zależności od dnia, jaki obchodziliśmy, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi ubierali się w określone barwy. Co dzień w każdej klasie wybierano w drodze głosowania najbardziej kolorową osobę, która pod koniec „Tygodnia ekologicznego” rywalizowała o miano najbardziej żółtej, zielonej, pomarańczowej i  niebieskiej osoby w szkole.

Dzień I Dzień Słońca- kolor żółty

SAM_1372

Tego dnia szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca, a to za sprawą żółtych ubrań wszystkich, którzy tego dnia byli w szkole. Chętni uczniowie ze wszystkich klas tworzyli  ekologiczne zwierzątka, do wykonania których użyli odpadów. Oto jakie zwierzaki  i stworki powstały

Nasi najmłodsi milusińscy z grupy przedszkolnej, udowodnili, że problem ekologii i recyklingu jest im dobrze znany, i  stworzyli wraz ze swoimi paniami przepiękny, wiosenny obraz recyklingowej łąki, który zawisł przy wejściu do szkoły:SAM_1565

Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi własnoręcznie wykonane buźki, które zobowiązywały wszystkich do promiennego uśmiechu tego dnia 😛 . Za pomoc w przygotowaniu plakietek prezydium SU dziękuje klasie V.Pierwszego dnia projektu wszyscy uczniowie głosowali na najbardziej sympatyczną/ego uczennicę/ucznia w szkole. Zdecydowaną większością głosów ( 75%) zwyciężyła Magdalena Skrzypik z klasy V,  zostając okrzyknięta najbardziej lubianą koleżanką w szkole. Madziu gratulujemy!!

Dzień II Dzień Natury- kolor zielony

SAM_1420

Tego dnia przeprowadzono konkurs na najbardziej zieloną osobę w klasie i szkole.Wszyscy uczniowie z wychowawcami  i nauczycielami wybrali się uporządkować otoczenie naszej placówki i posadzić wkoło niej krzewy i drzewka. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się do prac porządkowych: zbierali i segregowali śmieci, grabili trawę, zbierali patyki.SAM_1431

Chłopcy z klasy V i VI wykopywali dołki, do których  dziewczynki i uczniowie z młodszych klas sadzili nowe roślinki. Dzięki tak zorganizowanej pracy w otoczeniu naszej szkoły pojawiło się dużo zieleni, która będzie na długo cieszyć nasze oczy swym pięknem. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczniom za pomoc, a w szczególności uczniom kl. V i VI za przyniesione łopaty 🙂

Dzień III Dzień Zdrowia -kolor pomarańczowy

SAM_1520

Trzeciego dnia naszego projektu wybraliśmy najbardziej pomarańczowe osoby w każdej klasie i  najbardziej pomarańczową osobę w szkole.Tego dnia również poszczególne klasy przygotowały straganik zdrowej żywności. Uczniowie zgodnie z hasłem dnia: Dzień Zdrowia- przygotowali wspólnie zdrowe kanapki i sałatki, które później również wspólnie skonsumowali. Wszyscy świetnie się bawili podczas tych przygotowań, a przygotowane przez nich przekąski w mgnieniu oko zniknęły ze stołów. Wszyscy uczniowie stwierdzili, iż watro dbać o swoje  brzuszki, bo dzięki temu, że wrzucamy do nich zdrową żywność- sami jesteśmy zdrowi.

W tym dniu reprezentacje z klas V i VI przeprowadziły wśród młodszych kolegów akcję profilaktyczną, w ramach której zapoznali ich z negatywnym wpływem alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy na organizm człowieka.

Dzień IV Dzień Ekologa- kolor niebieski

SAM_1492

Tego dnia rano uczniowie wybrali najbardziej niebieską osobę w klasie, a spośród zwycięzców klasowych najbardziej niebieską osobę w szkole.Następnie odbył się apel pt. Smutna Ziemia. Uczniowie klasy V uwrażliwili pozostałych członków naszej społeczności szkolnej, że to przez nich nasz matka Ziemia gorzko płacze:

Straszny mój los. Ach los!

Zieloną planetę oblepia smog.

Góry śmieci rosną- zatykać nos.

Straszny mój los. Ach los!

Rzadko dzisiaj słyszę leśnych ptaków głos.

Straszna ma dola Ach dola!

Następnie na scenie pojawiły się kwiaty, które przestrzegły ludzi, że jeśli zginą one i cała przyroda, to umrą też ludzie.Narrator wyjaśnił czym jest ekologia, a czysta Kropla Wody podziękowała ludziom za trud, jaki wkładają w jej oczyszczenie.W dalszej części przedstawienia nasi wybitni projektanci mody ekologicznej przedstawili pokaz mody strojów wykonanych recyklingowych materiałów. Podczas tego pokazu wielu naszych uczniów spróbowało swoich sił na wybiegu, a niektórzy nawet stwierdzili, że jest to miejsce wprost dla nich stworzone.

Po zakończeniu przedstawienia pani dyrektor wręczyła drobne upominki osobom najbardziej kolorowym. Wyniki głosowania przedstawimy poniżej:

Osoby najbardziej żółte- Julia Kuron- kl. VI, Natalia Zychowicz- kl. I

Osoby najbardziej zielone-Szymon Hamerla- kl.II, Julia Skrzypik- kl. IV

Osoby najbardziej pomarańczowe- Klaudia Bednarz- oddział przedszkolny, Karolina Ordyniec- kl. V

Osoby najbardziej niebieskie- Martyna Bryk- kl. III, Martyna Bździuch- kl. O

Wszystkim kolorowym zwycięzcom gratulujemy!!!

Na zakończenie apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali  uczniom  słodki upominek- lizaki serduszka, które miały nawoływać wszystkich do szacunku i miłości do naszej Ziemi.

 

Dzień V Dzień Ziemi- kolor brązowy

Na ten dzień  z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie klas IV- VI, bowiem tego dnia zamierzaliśmy pojechać i na wycieczkę do Górecka Kościelnego.Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Następny termin wyjazdu to 6 maja.

Dodaj komentarz

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 12
W tym tygodniu: 627
Łącznie: 1226521
Kontakt
Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Zawadzie
  • Zawada 46 22-400 Zamość
  • 84 616 80 24
  • zawadasp@o2.pl