INNOWACJA PEDAGOGICZNA EKO- SZKOŁA

Przystąpienie szkoły do realizacji projektu pt. „ECO-SZKOŁA
„EKO – SZKOŁA” to nowy ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.
Idea projektu opiera się na promowaniu postaw proekologicznych. Zadanie projektowe polega na zorganizowaniu przez nauczyciela i jego uczniowską grupę/klasę projektową oraz całą społeczność szkolną, kilku przedsięwzięć ekologicznych na terenie szkoły, skierowaną dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel biologii i geografii, pani Barbara Gajewska.

KWIATY ZA ELEKTROGRATY

W dniach 19-20 września w naszej szkole została zorganizowana zbiórka baterii i telefonów komórkowych. Dzięki zbiórce udało nam się uzyskać sadzonki wrzosów, które otrzymaliśmy za włączenie się w akcję pt. „ Kwiaty za elektrograty” organizowaną przez Castoramę. Otrzymane sadzonki zostały posadzone w donicach przez dzieci z oddziałów 1-3. Pozostałe sadzonki, zostały wykorzystane jako elementy jesiennej dekoracji w poszczególnych salach lekcyjnych. Te przedsięwzięcia są elementami projektu edukacyjnego „Eco-szkoła”.

SZYCIE  TOREB  NA ZAKUPY.

Kolejnym przedsięwzięciem ekologicznym było szycie toreb na zakupy na lekcjach techniki. Używanie takich toreb w znacznym stopniu może ograniczyć zużycie torebek foliowych.Torby foliowe to najpopularniejsze ale jednocześnie najbardziej zanieczyszczające środowisko opakowania. Stanowią jeden z najpoważniejszych problemów środowiskowych. Przyczyniają się do zanieczyszczania zbiorników oraz ekosystemów wodnych. Najczęściej używane  lekkie, plastikowe torby na zakupy (cieńsze niż 50 mikronów), w przeciwieństwie do tych grubszych i mocniejszych, rzadko są używane powtórnie, co sprawia, że kończą jako odpady, przyczyniając się do zanieczyszczenia środowiska.

Listopad 2019
« Paź