CZERWIEC- OSTATNIE CHWILE W PRZEDSZKOLU…

CZERWIEC- OSTATNIE CHWILE W PRZEDSZKOLU…

Koniec  roku szkolnego i zerówki  już za pasem.  Przeżywamy ostatnie czytanie książki z rodzicami – tym razem baśń pt. „Dzielny ołowiany żołnierzyk” przeczytał tata Dawida.  W Bibliotece Publicznej w Zawadzie spotkaliśmy się z panią Moniką, która przeczytała nam wiersz  pt. „Lokomotywa”, a my ją zilustrowaliśmy. Usłyszeliśmy ostatnie fragmenty „Przygód wróbelka Elemelka”  przeczytane przez koleżanki z oddziału VI – Julię Skrzypik, Julię Ponieważ i Zuzannę Miodunę. Te ostatnie dni, które spędzamy w „zerówce”  poprzeplatane były nauką i miłymi oraz ważnymi wydarzeniami.  Byliśmy na wycieczce w Zamościu, by obejrzeć w kinie film pt. „Rico prawie bocian” i w Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, by poznać pracę strażaka. Wspaniałe zabawy czekały na nasz w gospodarstwie agro-edukacyjnym „Kolorowe Ranczo”. Poznaliśmy z bliska hodowane tam zwierzęta, próbowaliśmy mleko i sery kozie, wspólnie piekliśmy ciasto drożdżowe (było pyszne razem z tegorocznym miodem). Dużo śmiechu było przy bitwie na mąkę, zabawie w tubach i konkursie z kołami hula-hop. W Dniu Patrona Szkoły zatańczyliśmy „Taniec  kwiatów” i przedstawiliśmy wiersz Marii Konopnickiej „Nasze kwiaty”. Piękne stroje zawdzięczamy rodzicom.  W Dniu Dziecka  po solidnej rozgrzewce były zawody sportowe, dyskoteka i pizza dla dodania sił. Kolejną niespodzianką w tym dniu były upominki w postaci tik-taków i bańki mydlane. Najmilszym dniem był Dzień Rodziców. Razem z młodszymi koleżankami i kolegami przygotowaliśmy inscenizację pt. „Wszystkie kwiaty dla mamy i taty”. Później w grupach był wspólny poczęstunek i upominki.  Masze mamusie pięknie wyglądały w nowych naszyjnikach, a tatusiowie w gustownych krawatach. Niespodzianką dodatkową były nasze prace plastyczne zebrane w pamiątkowe albumy „Rodzice czytają dzieciom”. Teraz z niecierpliwością czekamy na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i życzymy wszystkim miłych, udanych i bezpiecznych  wakacji.

Dodaj komentarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 8
W tym tygodniu: 617
Łącznie: 1222136
Kontakt
Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Zawadzie
  • Zawada 46 22-400 Zamość
  • 84 616 80 24
  • zawadasp@o2.pl