WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW

WYJAZD DO KRAINY ZABAW „JAŚ I MAŁGOSIA” W ZAMOŚCIU

07 maja dzieci z oddziału „0” i oddziału przedszkolnego wyjeżdżały do Zamościa do Krainy Zabaw „Jaś i Małgosia”. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z grup przedszkolnych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i aktywnie spędzić czas. Do dyspozycji naszych pociech były labirynty z przeszkodami, suche baseny z kulkami, zjeżdżalnie, mini trampolina, tunele i wiele innych atrakcji. Wszyscy mogli skorzystać z malowania włosów. Atrakcją była również dyskoteka w sali wypełnionej kolorowymi światełkami. Na koniec każdy dostał kolorowy balonik. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

« 2 z 2 »

OGŁOSZENIE DYREKTORA

ZEBRANIE Z RODZICAMI!

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W ZAWADZIE INFORMUJE, ŻE ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ 16 MAJA 2019 ROKU O GODZINIE 16. 30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA FLAGI I ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Dnia 30 kwietnia odbyła się  szkole uroczysta akademia z okazji  Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV i VI wraz z wychowawcami: panią  Anitą Gorzkowską i panią Grażyną Firek. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbał pan Cezary Gomułka wraz z chórzystami naszej szkoły i gimnazjum.Dekorację i scenografię wykonali uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem wychowawców.
Dzień Flagi to święto państwowe ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga – obok godła – jest naszym najwyższym symbolem narodowym. Podczas akademii czwartoklasiści recytowali wiersze poświęcone symbolom narodowym oraz zaprezentowali układ choreograficzny: Taniec flagi. Układ ten można obejrzeć w Internecie wpisując  hasło: Taniec z okazji Dnia Flagi RP – Szkoła w Zawadzie.
Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja nazywamy świętem wolności i radości, a ważne słowa z nim związane to: Wolność, Naród i Ojczyzna. Wolność to możliwość podejmowania decyzji zgodnie z własną wolą. Wolnym jest ten, kto żyje w wolnym kraju wśród dobrych i mądrych ludzi. Naród to my – Polacy żyjący teraz oraz nasi przodkowie walczący o wolną Polskę. Ojczyzna nasza- to ta ziemia droga, na której jest nasz dom. Te prawdy przybliżyli nam w swoim występie uczniowie klasy VI. Przedstawili także czasy przed uchwaleniem Konstytucji 3 Maja na podstawie bajki ,,Młynarz, syn jego i osieł”, gdy państwo polskie przeżywało poważny kryzys, a władza królewska była bardzo słaba. Wówczas walki wewnętrzne niszczyły kraj, co z łatwością wykorzystywali sąsiedzi Polski.
Na zakończenie akademii panie dyrektor: pani Ewa Szykuła i pani Halina Zychowicz podziękowały występującym uczniom, pocztom sztandarowym szkół oraz   zaangażowanym nauczycielom za wzorowe przygotowanie akademii. Dla całej szkolnej społeczności była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

BIEGI PRZEŁAJOWE

BIEGI PRZEŁAJOWE Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA 3 MAJA POD PATRONATEM WÓJTA GMINY ZAMOŚĆ

26.04.2019r. w Żdanowie odbyły się zawody sportowe z dyscypliny lekkoatletyki – biegi przełajowe szkól podstawowych i gimnazjalnych terenu Gminy Zamość. Naszą szkołę reprezentowało 45 uczniów z klas od I do VIII w kategorii dziewcząt i chłopców. Młodzi sportowcy rywalizowali na różnych trasach biegowych w zależności od wieku: klasa I miała  do pokonania dystans 200m, klasa II- 300m, klasa III także 300m, klasa IV- 600m, klasa V -600m, klasa VI -800m, klasa VII- 800m i klasa VIII także 800m. Wszyscy zawodnicy  punktowali na rzecz szkoły w ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych biorących udział w wiosennych biegach przełajowych. Uczniowie, którzy ukończyli swoje biegi uplasowali się w pierwszej szóstce dostali okolicznościowe dyplomy.

Do wyróżniających uczniów  należeli:

Martyna Bździuch – 1 miejsce i złoty medal oraz 20 punktów
Hubert Waga – 1 miejsce i złoty medal oraz 20 punktów
Sebastian Ordyniec -1 miejsce oraz 20 punktów
Błażej Duda -2 miejsce oraz 19 punktów
Igor Kukułowicz -2 miejsce oraz 19 punktów
Jakub Ryń -2 miejsce oraz 19 punktów
Kacper Nalepko -2 miejsce oraz 19 punktów
Kacper Ordyniec-2 miejsce oraz 19 punktów
Antoni Winogrodzki -3 miejsce oraz 18 punktów
Marcel Dołba -4 miejsce oraz 17 punktów
Filip Polski – 4 miejsce oraz 17 punktów
Przemysław Kuron -4 miejsce oraz 17 punktów
Bartosz Wróbel -4 miejsce oraz 17 punktów
Wiktoria Babiarz – 5 miejsce oraz 16 punktów
Bartosz Wróbel – 5 miejsce oraz 16 punktów
Dawid Czop -5 miejsce oraz 16 punktów
Antonina Mojżesz -5 miejsce oraz 16 punktów
Lidia Siemko – 5 miejsce oraz 16 punktów
Szymon Czerniec -6 miejsce oraz 15 punktów.

Wszystkim uczniom reprezentującym szkołę dziękujemy za sportową walkę i rywalizację z innymi szkołami oraz za wzorowy doping swoich kolegów i koleżanek  stosując  zasady  fair play.

OGŁOSZENIE DYREKTORA

2 MAJA DNIEM WOLNYM

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie  informuje, że 2 maja 2019r.  jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.